חסר רכיב

גדעון הירשפלד

גדעון הירשפלד
י"ד כסלו תרצ"ט - כ"ח אדר ב' תשפ"ב
7.12.1938 - 31.03.2022
גדעון נולד בראשון לציון למרגוט ולחיים-קארל הירשפלד.הוריו עלו מגרמניה לארץ בשנת 1934, כשהרגישו שהקרקע בוערת, בהשאירם שם חלק מהמשפחה, שנספתה בשואה.גדעון אהב לספר שכילד שובב ועליז בבית הספר, נהג לברוח ולבלות בחולות שהקיפו את ראשון לציון.
בני משפחת האב, שברחו מגרמניה לסין ומשם לבוליביה, שכנעו את ההורים להצטרף אליהם. ב-1946, כשגדעון היה בן 8, נסעה המשפחה לבוליביה והתיישבה בלה-פס הבירה, בקרבת הסבים והדודים. בלה-פס למד גדעון בבית ספר יהודי. אביו קארל, שסבל מאסטמה נפטר כעבור זמן קצר.
בגיל 14חזר גדעון עם אמו לארץ. בעין חרוד חייתה יונה וייל, אחותה של מרגוט, עם משפחתה  וכך הגיעו גדעון ואמו לעין חרוד.
גדעון נקלט בחברת הילדים וכמו שאמר – "לשמחתי, מגיל14  כאן הבית שלי כל חיי".גדעון היה נער יצירתי ולתערוכות שנהגו לערוך בסיום שנת הלימודים ובסיום י"ב צייר ביד קלה ובכישרון.כישרונו בא לביטוי גם בצילום."לצלם ממש התחלתי בעיקר בתקופת השירות הצבאי, למדתי אז לפתח ולהדפיס תמונות בעצמי... אני אוהב את האקט של ההתבוננות בסובב אותי, לכוון לזווית המתאימה ביותר באותו מופע". בחגי י"ח באלול הוא היה צלם התינוקות של השנה, היה מפתח את התמונות ועורך את התערוכה המסורתית בחדר האוכל  תפקיד שמילא בנאמנות הרבה מאוד שנים.
לאחר השירות הצבאי הדריך גדעון במחנות העולים וכשחזר למשק עבד בפרדס.
התחנה הבאה בחייו של גדעון היה גיוסו לחטיבת בני הקיבוץ, שם ארגן והדריך את טיולי השרשרת של בני הנעורים, בהם הביא לביטוי את האהבה שלו לטיולים ואת ההתמצאות שלו בשבילי הארץ. 
בתקופה הזאת נישאו דניאלה וגדעון ונולד יואב. 
בהמשך חייו, ליווה גדעון והדריך רבים מטיולי י"ב ליוון ולטורקיה, בשקט ובסדר שאפיינו אותו וביחסו הנעים לכל מי שסביבו.
רוב שנותיו עבד גדעון במפעל "פלדות", היה מנהל האחזקה, יצא ללימודי הנדסת מכונות בטכניון, ובזכות לימוד עצמי הגיע לרמה גבוהה של ידע הנדסי. הוא פיתח וליווה פרויקטים שונים והיה שותף לבניית מוצרים במפעל. הוביל את פרויקט מכונות הווידאומט ואחריו הוביל פרויקטים של משרד הביטחון, תחום שבו עסק עד יום עבודתו האחרון בפלדות, בגיל81..
השליטה של גדעון בשפות אחדות והיכולת שלו ללמוד כלים חדשים במחשב,שמשו אותו בעבודתו.
גדעון אהב את פעילותו הציבורית ושנים רבות תרם כחבר בוועדת התכנון, בצוות השיוך ונהנה מהמעורבות החברתית כחבר בוועד ההנהלה.
גדעון ודניאלה זכו להקים משפחה חמה עם יואב, אפרת, סיגל ובני זוגם ועם שבעת הנכדים בארץ ובקנדה.
בשנה האחרונה חלה גדעון. במהלכה הוא נפרד מהסובב אותו בחצר עין חרודעד שעצם את עיניו מוקף במשפחתו, אור ליום האחד באפריל, כשהוא בן 83 ..
חסר רכיב