חסר רכיב

דוד גרזון

דוד גרזון
י"ג חשון תש"ו - ב' אייר תשע"ט
27.9.1945 - 7.5.2019

דוד נולד ב-27.9.1945 בשכונת בת גלים בחיפה למלכה ולצבי גרזון, אח לדליה הבכורה.

יחד עם החברים בשכונה בילה במגרשי הכדורגל ושיחק בקבוצת הנוער של מכבי חיפה, לה נשאר נאמן ואוהד שרוף והנחיל אהבה זאת לבניו ולנכדיו.

בנעוריו היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד בקן בת גלים, והמדריכה שלו היתה אביבה שמחוני.

כשסיים את לימודיו התגייס לנח"ל, ועם חבריו לגרעין יצא להכשרה בקיבוץ מעוז חיים. מאוחר יותר יצא הגרעין להגשמה בקיבוץ נווה אור, אליו היה מיועד.

בנווה אור שימש דוד כאקונום ועשה זאת במלוא הרצינות שאפיינה אותו, ובהמשך עבר לפלחין, פרק שאהב בחייו.

בימי מלחמת ההתשה בזמן שחרש ליד הירדן, ירה צלף ירדני בדוד, היה זה פלח שאיתו נהג לשוחח מדי בוקר, וזה היה מפתיע. דוד נפגע ברגלו והרסיסים שנשארו מהפציעה צפצפו תמיד בבידוק בשדות התעופה.

דוד ועפרה נפגשו בבת גלים, שם גרו דודים שעפרה הרבתה לבקר. אולי היתה זאת תוכנית שרקמו אביו של דוד והדוד, חברו הטוב. העובדה - מרגע המפגש לא נפרדו דוד ועפרה לאורך חמישים שנותיהם המשותפות.

את השנה הראשונה לנישואיהם עשו בנווה אור בימים של מלחמת ההתשה. שם נולד ניר הבכור כשהמקלטים ותעלות הקשר הם מרחב שבו בילו הרבה. עפרה רצתה לחזור הביתה לעין חרוד, לאמא ולאבא, ודוד נעתר לבקשתה.

דוד השתלב בחברה ובעבודה כאילו חי כאן מאז ומתמיד, עם האכפתיות, היחס והמסירות לעבודה ולכל נושא שנקרא אליו.

לימים, ריכז דוד את הנגרייה והפך אותה למפעל רהיטים. כשהרגיש שמיצה את התפקיד, נענה לפנייה והיה לסדרן עבודה.

כשסיים, ועד יומו האחרון, ריכז דוד את הרכב בעין חרוד, והיו ימים שהיקף צי הרכב כלל עשרות מכוניות והוא דאג לתקינותן. המטרה העיקרית שלו היתה להיענות לצרכים ולבקשות של החברים, מבוגרים וצעירים, כל שעות היממה. אף פעם לא כיבה את הטלפון והיה בכוננות לכל קריאה.

דוד התעדכן בתוכנות הרכב ובחידושים לאורך השנים, כדי שהמענה לחברים יהיה מיטבי.

בשנים האחרונות, מאז שנולד הנכד אלעד, הקדיש דוד את עצמו לילד, טיפל והנעים לו את שעות הבית שלו, בשירים ובמוסיקה שאסף למענו. יחד טיילו במדרכות, שרים ומקדימים שלום לאנשים. סבא לדוגמה ולמופת!


דוד ועפרה הקימו משפחה – שבט של ממש, עם ניר, צביקי, אלון וענת וששה-עשר הנכדים שמילאו את ביתם, שלקטן בהם זכה להיות סנדק רק לפני שבוע.

דוד נפטר הבוקר, אור ליום שלישי ב' באייר, 7 במאי.

ימתקו לך, דוד, רגבי אדמת עין חרוד שאהבת. 

מסמכים מצורפים

חוברת דוד לדפוס
חסר רכיב