חסר רכיב

נסים חיים

נסים חיים
כ"ז אדר ב' - ד' ניסן תשמ"ג
2.4.1924 - 18.3.1983
נסים נולד ב-1924 בעיר לריסה שביוון, בן שני במשפחה בת 3 ילדים. 
מגיל צעיר היה עליו לעבוד למחייתו. כך למד להתחשל אל מול תלאות החיים.
במלחמת העולם השנייה, והוא עדיין נער, נשא בעול פרנסת המשפחה ודאג למחסורה, כשהוא נע ונד  בסכנה מתמדת בערים ובכפרים, שולח ידו בכל עבודה, גם ברוכלות.
לאחר המלחמה שירת זמן קצר במשטרת הפרטיזנים בעירו, לריסה. בהשפעת המלחמה החליט לעלות ארצה וביולי 1946 הצטרף להכשרה של "דרור-החלוץ" ועלה בספינת המעפילים "חביבה רייק", עם קבוצת חברים שהגיעה לעין חרוד. כאן נכנס לעבוד במסגרייה
ב-1947 הגיעה טובה בעקבותיו לעין חרוד והם נישאו. ב-1948 נולדה בתם הבכורה נוגה. 
ב-1950 עזבה המשפחה את עיין חרוד למושב צור-משה, בו חי אחיו של חיים ושם נולדה הבת השנייה, אסתר. ב-1955 החליטו לחזור לעין חרוד וכאן נולד בנם, אברהם ב-1957.
נסים התפתח בעבודתו כמסגר והגיע לדרגה מקצועית גבוהה. היה פעיל בחיים החברתיים וחבר בוועדות: אחראי על ועדת הנעלה, ועדת ריהוט ומחסן ריהוט, כשהוא מגלה דאגה לחברים ומתייחס לכל צורכיהם, עושה את כל הפעילות הזאת לאחר יום העבודה הקשה בפלדות. מספר שנים עבד נסים כאינסטלטור.
כשהתגלתה אצלו מחלת הדם הקשה, לא הגביל את עצמו בעבודה והמשיך לתבוע מעצמו מילוי חובותיו כאדם בריא. הוא אושפז כמה פעמים, אך חזר לעבודה מלאה מיד כשהיה מסוגל לעמוד על רגליו.
היה אב מסור לילדיו וסב אוהב לנכדיו. טיפל במסירות רבה באמהּ של טובה, שהגיעה לעין חרוד ב-1970.
נסים היה אחד מאותן אבני יסוד בחומת חיינו, בעבודת יומיום, בפשטות ובצניעות, בלי יומרות של הגשמה - הגשים. היה עם העושים, עם אלה שבאומרנו "עין חרוד", אנו רואים לפנינו פסיפס של דמויות ופנים, בהם תמיד נסים חיים חלק מחיינו, שאותו אנו מלווים היום בכאב ויודעים שחסרונו יורגש עוד ימים רבים במקומות רבים במשק.
בן 59 במותו. השאיר אחריו את אשתו, טובה, את 3 ילדיו: נוגה, אסתר ואברהם, נכדים ונכדות.
יהא זכרו ברוך.
חסר רכיב