דף מידע לבנים המתגייסים וליוצאים לשנת שירות


קישורים שימושיים:

לאתר עולים על מדים: לחצו כאן  

לאתר הביטוח הלאומי:  לחצו כאן 

המוסד לביטוח לאומי  - מענק לחייל משוחרר בעבודה נדרשת : לחצו כאן

המוסד לביטוח לאומי -מילואים: לחצו כאן
16.09.2018

דף מידע

לבנים  המתגייסים וליוצאים לשנת שירות, שלום!

 

מידע זה בא כ"מורה נבוכים" ומטרתו להקל עליכם וליידע אתכם באשר למעמדכם בקיבוץ ולפעולות שחשוב שת

עשו לקראת גיוסכם לצה"ל או יציאה לשנת שירות.

1.   אשת הקשר  מטעם הקיבוץ במהלך שנת שירות לאומי ושירות צבאי סדיר, הינה יפה בן עזרא. בכל שאלה, צורך או קבלת מידע, ניתן לפנות אליה. מספר הטלפון של יפה: 052-3736277.

2.  יש ליידע את יפה בנוגע לתאריכי הגיוס שלכם לצה"ל או בנוגע לתאריכי יציאה לשנת שירות. יפה תיידע את שאר הגורמים הרלוונטיים בקיבוץ, לגבי תאריכים אלו.

3.  במהלך תקופת השירות הצבאי הסדיר או שנת השירות הלאומי, הנכם זכאים לדיור ללא תשלום מהקיבוץ. אחראית על הדירות, עד לסיום השירות הצבאי: נחמה בן צבי.
מיום השחרור מהשירות הסדיר, הנכם זכאים לשלושה חודשי "התאקלמות" בהם הנכם פטורים משכר דירה, במידה ובחרתם להמשיך להתגורר בקיבוץ. לאחר סיום השירות הצבאי,  יש לפנות אל רון ברנד כיוון שהנכם עוברים למעמד של תושבות.

4.  הינכם רשאים לוותר על הדירה שמעמיד הקיבוץ עבורכם במהלך תקופת הצבא ולהתגורר בבית הוריכם. בנים שבוחרים באפשרות זו, מקבלים תוספת תקציב של 400 ₪ לחודש כ"עידוד" העמדת הדירה לצורכי הקיבוץ.

5.   עבור שירותים בתשלום כגון: חשמל, אינטרנט, כבלים, טלפון, חד"א, מחסנים וכביסה, התעריפים  עבורכם הינם תעריפים כפי שמקובל לגבי חברים.

6.   עבור חיילים, קיים פטור במדינה מתשלום ארנונה. כדי לממש את הפטור הנכם נדרשים להעביר אל עודד כהן (האחראי על ביטוחים), צילום של תעודת החוגר שלכם. ללא העברת צילום של תעודת החוגר, לא נוכל לדרוש את הפטור מהמועצה האזורית. לא תוכלו ליהנות ממנו ונאלץ לחייב אתכם בחיוב החודשי.

7.  כל אדם בגיר שחי בעין חרוד ומנהל תקציב, צריך להעמיד לרשות הקיבוץ אמצעי לחיוב הוצאותיו. במידה וברצונכם להחזיק תקציב בעין-חרוד, יש לפתוח חשבון בנק (למי שעוד אין) ולהוציא כרטיס אשראי של לאומי קארד גם אם חשבונו מתנהל בבנק אחר שאינו לאומי. את פרטי כרטיס האשראי יש להעביר אל רון ברנד בתקציבים 052-3738231. בנים שאינם מעוניינים להחזיק תקציב, יכולים להודיע על כך לרון, אבל אז לא יוכלו להשתמש בשירותי הקיבוץ השונים שבתשלום. כתובת המייל של תקציבים: taktziv@ehm.co.il.

8.  בנים שעובדים בקיבוץ מסיום יב' ועד יציאה לשנת שירות, גיוס או שירות לאומי, משלמים לביטוח הלאומי באמצעות הענף שבו הם עובדים. אם אינכם עובדים אתם פטורים מתשלומי  ביטוח לאומי מגיל 18 עד גיל 21, רק במידה ותקופה זו מסתיימת בשירות צבאי או לאומי. כמובן שבמהלך השירות הצבאי או הלאומי הנכם פטורים מתשלום ביטוח לאומי. עם זאת, לאחר סיום שירות צבאי/לאומי, הנכם נדרשים להתחיל לשלם ביטוח לאומי ולשמור על רצף תשלומים גם אם אינכם עובדים או שוהים בחו"ל. יש להקפיד על הסדרה של נושא זה, על מנת שלא יצטבר, לחובתכם, סכום גדול בביטוח לאומי.

9.  ביטוח שיניים בקיבוץ, נתון לבחירה. כלומר, ניתן להיכלל בו או לא-כל אחד על פי רצונו. מי שבוחר להיות מבוטח בקיבוץ, ישלם סכום חודשי ידוע ויזכה להנחות בעת הטיפול. במי שאינו מבוטח, ישלם מחיר מלא עבור הטיפול. במהלך השירות הצבאי צה"ל אחראי לבריאותכם והזכאות לטיפולי שיניים וגוף באחריות צה"ל ואין צורך לעשות ביטוח גם בקיבוץ. עם זאת, בתקופה שלפני הצבא או לאחריו, ניתן לפנות אל יונית:
 052-7748851 ולבקשה להיכלל במסגרת הביטוח של הקיבוץ. כתובת הדוא"ל של מרפאת שיניים:
M-shinaim@einharodm.co.i.

10. בנים שמעוניינים לעבוד תקופות קצובות בין סיום ביה"ס לגיוס, או אף לתקופה  ארוכה יותר, יכולים לפנות אל אבי ביטון-מרכז משאבי אנוש ולהתעדכן לגבי עבודה אפשרית. ניתן לעשות זאת גם באמצעות פנייה ישירה  אל מרכזי הענפים במשק, תוך תאום שלהם עם אבי. כתובת הדוא"ל של משאבי אנוש   masha@ehm.co.il.

11. מדי שנה נעביר לבנים שעומדים לקראת סיום שירותם הצבאי, מכתב הסבר על מעמדתם  בקיבוץ. לאחר מכן, נזמנם לשיחה עם מזכיר הקיבוץ, בה יוכלו להתעדכן לגבי המשך דרכם בחיים האזרחיים.

תקופת השירות הצבאי הינה תקופה בה מצד אחד: מתרחקים מהבית, מהמוכר, מהרגיל ומהמגונן ומצד שני, יוצרים קשרים חדשים, מגבשים אישיות ומפתחים עצמאות.
עין-חרוד תמשיך להיות ביתכם בתקופה זו ואנו מצפים שתשמרו  על קשר רצוף.

בכל שאלה, הבהרה או עזרה, אנו עומדים לרשותכם.

מאחלים שירות מהנה ומועיל.

 

חן ורדי, יפה בן עזרא